Public activists are invited to the Peacebuilding School

Проєкт «Порозуміння» запрошує молодих представників релігійних спільнот, віруючих та служителів, а також представників громадянського суспільства взяти участь у міжнародній «Школі розбудови миру».

Мета «Школи розбудови миру» – підвищити компетенцію учасників в питаннях миру і миротворчості, допомогти їм розуміти потреби та цінності один одного та налагоджувати співпрацю, допомогти учасникам отримати навички ведення діалогу, заснованого на взаємній повазі.

Програма Школи включає лекції з миробудування, практичне засвоєння методик трансформації конфлікту, дискусії щодо питань, які розділяють українське суспільство та обговорення напрацювань проєкту. Навчання в Школі буде здійснюватися у формі трьох офлайн навчально-практичних семінарів у мальовничому куточку біля Києва: 11-14 серпня, 6-9 жовтня, 8-11 грудня 2021 року. Мова навчання – українська.

Очікується, що після завершення Школи учасники зможуть сформувати власне бачення наступних тем:

  • взаємодоповнюваності «соціальної» та «національної» ідей,
  • етичних і політичних цінностей,
  • різноманітності як можливості і ресурсу для розвитку країни,
  • людської гідності як цінності, загальної для всіх груп населення.

Під час Школи також планується обговорювати наступні питання: початок та чинники дезінтеграційних процесів в Україні та зворотні процеси, які можуть сприяти її інтеграції; що можна та що потрібно робити сьогодні для інтеграції країни та реінтеграції її тимчасово окупованих територій, та яка роль у цих процесах представників релігійних спільнот, віруючих та служителів.

Проживання і харчування надається за рахунок “Школи розбудови миру”. Транспортні витрати будуть компенсовані згідно з квитками (автобус, купе, інтерсіті 2-й клас).

Для участі необхідно до 5 серпня заповнити анкету за посиланням https://forms.gle/syBd8bL4sVQtvqF28

! Учасники реєструються не на одну з сесій, а на навчання протягом всіх трьох сесій “Школи розбудови миру”.

Відповіді щодо можливості участі у Школі будуть надіслані 7 серпня.

Всім, хто успішно завершить навчання, буде виданий відповідний Сертифікат від організацій-учасниць проєкту:

  • ГО Німецько-українсько-білоруське товариство «Європа без кордонів» (Віттен), ГО «Східноєвропейський інститут теології»,
  • ГО «Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості», ГО «Науково-видавниче об’єднання “Дух і літера”».

Школа Розбудови миру відбувається в рамках проєкту «Порозуміння: релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства».

Головна мета проєкту – сприяти розкриттю миротворчого потенціалу українських релігійних спільнот у співпраці з громадськістю заради подолання поляризації суспільства, а також зміцнення ролі релігійних спільнот у створенні передумов для культури миру і діалогу через:

  • ствердження цінностей терпимості, емпатії, поваги до точки зору опонента;
  • формування уявлення про суспільне та культурне різноманіття як шанс та джерело для розвитку країни;
  • розуміння стереотипів та механізму формування упереджень або розвиток критичного мислення;
  • рефлексію про гідність людини, як цінность, загальної для всіх груп населення;
  • організацію систематичної взаємодії між церквами і миротворчими ініціативами громадянського суспільства.

На першому етапі проєкт вже зібрав представників громадського сектору, різних християнських конфесій та юрисдикцій, богословів, філософів, релігієзнавців. З матеріалами проєкту «Порозуміння» можна ознайомитися на сайті: https://oou.org.ua/peacebuilding/

Проєкт «Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства» реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини через IFA (Інститут зовнішніх відносин) у програмі фінансування ZIVIK.