Presentation of the book The Concept of Tradition in Russian Orthodox Neo-patristic Thought

March 30, 2023

Східноєвропейський інститут теології разом з Українською баптистською теологічною семінарією, а також видавництвом “Дух і Літера” запрошують на презентацію книги протестантського дослідника Едуарда Саблона Лейви The concept of Tradition in Russian Orthodox Neo-patristic Thought, яка відбудеться 30 березня о 17:00 (онлайн).

Книга Концепт передання у російській православній неопатристичній думці присвячена проблемі передання в православній неопатристичній думці ХХ ст. У ній автор аналізує особливості розвитку й трансформації вчення про передання за працями видатних православних богословів ХХ ст. і отців так званого “неопатристичного синтезу” — прот. Георгія Флоровського і В. М. Лосського. Унікальність цієї книги полягає в тому, що в ній уперше комплексно проаналізовано неопатристичне розуміння концепту передання цими мислителями з урахуванням інтелектуального клімату, що існував у той час, а також тієї критики, яку згодом зустріли їхні версії “синтезу”. Хоч цю книгу написав протестантський автор, він оцінює їхній внесок в концептуалізацію передання, спираючись на православні джерела. При цьому він відзначає не тільки слабкі боки неопатристичної концепції передання, але і її сильні сторони, які можуть бути повчальними й для представників інших християнських традицій.

Ця праця буде цікавою як для дослідників російської релігійно-філософської думки XIX — XX ст. і неопатристики, так і для тих православних християн, які цікавляться питанням передання. Крім того, вона може послужити імпульсом до переосмислення власних традицій, авторитетів і джерел богослов’я читачами, котрі представляють інші християнські конфесії.

Едуард Саблон Лейва, кандидат філософських наук (богослов’я), академічний декан Української баптистської теологічної семінарії (Львів, Україна).

Учасники презентації

В’ячеслав Литвиненко, доктор філософії, професор кафедри філософії в Карловому університеті (Чехія).
Fedir Stryzhachuk, доктор філософських наук, декан Одеської богословської семінарії (Україна).
Інна Голубович, доктор філософських наук, професор Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (Україна).

Марія Горяча, доктор наук з богослов’я, кандидат політичних наук зі спеціальності “політичні інститути та процеси”, професор кафедри богословʼя Українського католицького університету (Україна).

Олег Кіндій, доктор патристичного богослов’я, професор кафедри богословʼя Українського католицького університету (Україна).

Registration

Для участі і отримання посилання на Zoom потрібно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/vCr7JajUNzxi7vi46

Замовити книгу

Замовити книгу можна на сайті Дух і Літера чи за посиланням https://forms.gle/ZUYUDyHa3AXGUBbRA