Open Theological Seminar "Christmas amid Ruins"

December 23, 2022

Східноєвропейський інститут теології запрошує на відкритий богословський семінар “Різдво серед руїн”, який відбудеться 23 грудня о 17:00-19:00 (за київським часом). Семінар проводитиметься онлайн (на платформі Zoom). Участь безкоштовна.

Speakers

о. Юрій Щурко, доктор біблійного богословʼя. Тема виступу: “Значення євангельських розповідей про Різдво в контексті війни рашистів в Україні”.

Yevgen Ustinovich, доктор богословʼя. Тема виступу: “Різдво як апокаліптична трансформація сакрального простору”.

Roman Soloviy, доктор філософських наук. Тема виступу: “Останнє Різдво Дітріха Бонгоффера”.

Ідея семінару

Ідея семінару натхненна картиною німецького художника XVI ст. “Народження Христа”, в якій сцена Різдва на противагу традиції зображена у напівзруйнованому занедбаному будинку, можливо, пошкодженому внаслідок військових дій. Ця картина неодноразово привертала до себе увагу німецького лютеранського богослова Дітріха Бонгоффера. Він був переконаний, що війна лише “проявила” наочно і концентровано сутність світу, сповненого страждань, брехні, несправедливості і насильства. Світу, в якому людина відчуває свою безпорадність у вирі історичних катастроф. Однак, як писав Бонгоффер, у листі до батьків із вʼязниці Тегель під час Адвенту 1943 р., картина також нагадувала йому, що й серед таких умов “можна й слід святкувати Різдво”. Зруйнований будинок картини Альтдорфера і камера Бонгоффера нагадують нам, що Бог прийшов у такий світ, яким ми його знаємо, в якому відбуваються злочини проти людства і гинуть діти, руйнуються міста, а оселі занурюються у темряву. Бог прийшов у цей світ, щоб спасти його і дати нам сил, зробити його більш подібним до того світу, яким Він хотів би його бачити. В Ісусі Христі Бог і сьогодні приходить до усіх стражденних, розділяючи їх життя серед руйновищ.

Модеруватимуть семінар наукові співробітники Східноєвропейського інституту теології Kseniia Trofymchuk and Anatoliy Denysenko.

Registration

To participate in the seminar, you need to fill in the registration form https://forms.gle/zK5RhkzV5hHdeAte9