Світ зруйнованих кордонів: богословські погляди на вимушене переміщення та діаспору

World with Broken Borders: Theological Perspectives on Displacement and Diasporas

28.07-2.08

Zoom


Біженці і переселенці – це гостра і тривала біль сучасного світу. Майже кожна країна у 21 столітті стикається з викликами міграції у той чи інший спосіб: як країна, яку люди покидають, чи як країна, яка приймає інших. Відколи Росія розпочала війну проти України, досвід біженства став і нашим прикрим болем. З початком війни Росії проти України – анексією Криму і збройним конфліктом на Сході України у 2014 році – приблизно 1.5 мільйони українців вимушено залишили свої домівки в пошуках нового притулку в межах країни і лише невелика кількість людей розглядала можливість прихистку за її межами. З початком повномасштабної війни, вторгненням російських військ у північні і південні регіони України, число переміщених осіб і біженців зросло в рази – близько 4 мільйонів переміщених осіб в межах країни і 6 мільйонів біженців. Травма переселення може мати різні форми: інколи люди залишають свої домівки без усвідомлення того, що їхній дім втрачено назавжди і тому живуть надією на повернення, а іноді виїжджають уже після того, як дім втратив своє символічне значення і функцію безпеки. День у день, з кожним російським обстрілом, кількість полишених домів, осель, міст, особливо прифронтових, лише зростає. Щодня місце втрачає своє сакральне значення прив’язаності, перетворюючись на загрожену пустку. Тому люди рушають на пошуки нового прихистку.

Історії біженців і переселенців – це ще одне обличчя війн, збройних конфліктів, екологічних лих, низького рівня забезпечення умов життя в країнах, а також переслідувань за етнічними, релігійними, політичними та іншими поглядами. Нерідко досвід біженства стає темою дослідження не лише психологів, психотерапевтів і соціологів, але й політологів.

Біженці стають об’єктом уваги всесвітніх організацій з прав людини, а також засобів масової інформації, хоча останні часто зводять цей дискурс до політичних суперечок (особливо передвиборчих), що викликають бурхливі суспільні емоції. Політизація дискурсів призводить до викривлення і міфологізації репрезентації біженців як за кордоном, так і в межах країн: від дискурсів про іноземців-злочинців до дискурсів про мігрантів як рішення економічного поступу і культурного оновлення приймаючої сторони.

Симпліфікація і політизація теми біженства нерідко має вплив і на релігійні спільноти, практики гостинності, екуменічні діалоги. Теологія міграції виникає на тлі оманливих поглядів на постать мігранта і кидає виклик антиміграційним наративам, які ширяться і серед релігійних, зокрема християнських, спільнот. Хоча тема біженства і вимушеного переміщення є невіддільною від біблійного наративу, теологія міграції і діаспори є доволі молодою академічною дисципліною. Але враховуючи, що міграція зачіпає так багато аспектів життя і суспільства в глобальному масштабі і є невід’ємним болем українського суспільства, Літня школа теології 2025 має на меті звернутися до цих викликів, а також розглянути різні міждисциплінарні підходи у дослідженні ідей і перспектив теології міграції. Цього літа ми разом обміркуємо, як така теологія може допомогти нам виховувати співчуття і повагу до тих, хто змушений був залишити свій дім (з яких би не було причин), розуміючи різні аспекти досвіду переміщення, а також плекати відчуття відповідальності перед тими, кого приймають, і тими, хто приймає.

Наші Спікери 2025

Літня школа теології залучатиме теологів, філософів, релігієзнавців різних християнських традицій, а також представників різних релігійних течій, діячів культури і громадськості.

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Name

Description

Розклад школи 2025

Передбачено синхронний переклад українською усіх англомовних лекцій.

28 липня

2 pm (EEST Kyiv time)
1 pm (CEST)
7 am (EDT New York time)

Спікер:

Мова: 

Переклад:

4 pm (EEST Kyiv time)
3 pm (CEST)
9 am (EDT New York time)
Спікер:

Мова:

Переклад:

6 pm (EEST Kyiv time)
5 pm (CEST)
11 am (EDT New York time)
Спікер:

Мова:

Переклад:

Для участі необхідно

Для участі у школі потрібно заповнити реєстраційну форму. Одразу після реєстрації ви отримаєте лист-підтвердження з інформацією як приєднатися до події. Посилання Zoom є унікальним для кожного учасника, тому, будь ласка, не передавайте вашу реєстраційну інформацію нікому іншому. Кожен учасник повинен зареєструватися окремо і отримати власне посилання, щоб приєднатися до зустрічі. Ви також зможете додати подію до свого календаря, щоб не пропустити лекції. Учасники, які зареєструються до 20 липня, отримають детальну інформацію щодо участі у школі (за тиждень до початку школи), а також матеріали від спікерів для підготовки до лекцій. Якщо ви не отримаєте лист-підтвердження, то перевірте спам пошти, яку вказували у реєстрації. Якщо там теж не буде підтвердження, то напишіть нам office@eeit-edu.info (у темі листа вкажіть “Літня школа теології 2025”). Участь в школі безкоштовна.

Ми радимо усім учасникам школи долучитися до нашої спільноти у Facebook, щоб отримувати більше інформації про наших спікерів, теми лекцій, щодо можливих змін у розкладі, а також інших організаційних деталей. Ми не спамимо рекламою і великою кількістю новин. Після подання запиту на участь в групі, очікуйте схвалення від адміністратора.

Усі лекції попередніх сесій 2022, 2023 і 2024 ви можете знайти на нашому YouTubе (мовою оригіналу)