Основна увага присвячена проблемам теологічного пізнання, еклезіологічним пошукам, з’ясуванню ролі церкви у розв’язанні найгостріших викликів сучасного суспільства, а також іншим актуальним питанням, з якими зустрічається християнська віра у постмодерному світі. Перевага належить дослідженням, які вирізняються творчим підходом, інноваційністю та носять діалогічний і міждисциплінарний характер.
Серія видається завдяки співпраці видавництва «Дух і літера», Східноєвропейського інституту теології і Євро-Азіатської акредитаційної асоціації.
У серії вийшли
НОВИНКА
Концепт передання у російській православній неопатристичній думці
Книга протестантського дослідника Е. А. Саблона Лейви присвячена проблемі передання в православній неопатристичній думці ХХ ст. У ній автор аналізує особливості розвитку й трансформації вчення про передання за працями видатних православних богословів ХХ ст. і отців так званого “неопатристичного синтезу” — прот. Георгія Флоровського і В. М. Лосського. Унікальність цієї книги полягає в тому, що в ній уперше комплексно проаналізовано неопатристичне розуміння концепту передання цими мислителями з урахуванням інтелектуального клімату, що існував у той час, а також тієї критики, яку згодом зустріли їхні версії “синтезу”…

Знаки присутності. Водне хрещення (2019)
Сергій Санніков

Теологія визволення: ідеї, критика, перспективи (2019)
Анатолій Денисенко

Теологія після християнства (2020)
Джошуа Серль