Відкриті богословські семінари

Таємниця втілення Слова у християнській традиції (Львів, 24 грудня 2015 р.). Доповіді: «Богословські акценти Різдва у Євангеліях від Матвія і Луки» (Євген Устінович), «Традиція святкування Різдва у ранній церкві» (Михайло Хромяк), «”Слово твердне”: Богоявлення за Григорієм Назіанзином» (Михайло Мокієнко), «Простота і таємниця Різдва за Мартином Лютером» (Юрій Костюк), «Дитріх Бонхьоффер: Різдво серед руїн» (Роман Соловій).

Світло на горі: Переображення Христа, людини, творіння. Біблійний наратив і метаморфози богословського прочитання (м. Львів, 3 вересня 2016 р.). Доповіді: «Переображення в Біблії і теології» (Роман Соловій), «Що насправді відбулося на горі? Переображення очима апостола Петра» (Тарас Дятлик), «Бачити невидиме: богослов’я переображення ісихазму» (Сергій Санніков), «Переображення у богослов’ї Томи Аквінського» (Юрій Костюк), «Мотиви переображення у богословському проекті Юргена Мольтмана» (Михайло Мокієнко).

Втілення Сина Божого: Писання, богослов’я, культура (м. Львів, 23 грудня 2016 р.). Мета семінару – здійснити спробу біблійного, богословського і культурологічного прочитання таїнства Боговтілення. Доповіді: «Чи святкував Ісус Різдво? Ханука в Євангелії від Івана (10:22-23)» (Євген Устінович), «Втілення як найбільша таємниця Логоса за Орігеном» (Михайло Хромяк), «Візія втілення у творчості Серена К’єркегора» (Роман Соловій), «Богословсько-літературне прочитання таїни втілення Христа у творі Івана Багряного “Сад Гетсиманський”» (Ксенія Трофимчук).

Таємниця втілення Слова (26 грудня 2017 р., 15 січня 2018 р., м. Одеса). Доповіді: «Простота Бога і Його втілення. Різдво за Євангелієм Іоанна» (Сергій Санніков), «Занадто легка легкість. Життя і різдвяні проповіді настоятеля Нікольського храму в Амстердамі, протоієрея Сергія Овсянникова» (Інна Голубович).

Смерть та Воскресіння Христа в реформаційнiй перспективі (2017 р. Чернівці). Доповіді: «Смерть та Воскресіння Христа в теології Жана Кальвіна» (Михайло Мокієнко), «Богословська концепція “слави” в Єв. від Івана» (Євген Устінович), «Причастя в розумінні реформаторів» (Роман Соловій).

Гостинність Боговтілення. Христос — господар, гість чи чужинець? (м. Львів, 27 грудня 2019 р.). Доповіді: «Гостинність без обмежень? 2-3 Ів. з точки зору теорії соціальної ідентичності» (Євген Устинович), «Господар, який вирішив стати гостем: Поняття кеносісу в богословській думці В. М. Лоського» (Едуард Саблон Лейва), «Прийняти, захистити, підтримати і інтегрувати» – католицька відповідь на глобальні міграційні виклики» (Олег Кіндій), «Амбівалентність гостинності у світлі Боговтілення» (Роман Соловій).

Різдво серед руїн (м. Львів, 23 грудня 2022 р.). Доповіді: “Значення євангельських розповідей про Різдво в контексті війни рашистів в Україні” (о. Юрій Щурко), “Різдво як апокаліптична трансформація сакрального простору” (Євген Устінович), “Останнє Різдво Дітріха Бонгоффера” (Роман Соловій).