29-й методологічний семінар “Історичні та сучасні підходи до війни і миру у християнстві”

4 листопада 2022

Східноєвропейський інститут розпочинає нову серію методологічних семінарів під темою “Богословські та етичні виклики воєнного часу”, зумовленою війною в Україні і геноцидом українського народу, а також військовими загрозами, які предстали перед сучасним людством. З часу зародження церкви християнам доводиться перебувати у стані постійної напруги, зумовленої їх подвійною ідентичністю як послідовників Христа та водночас громадян держав, що вступають у військові конфлікти. Намагання примирити ці ідентичності, а також узгодити тривожні біблійні образи війни та вчення Христа про непротивлення злу викликали тривалі й напружені богословські дискусії. Їх актуальність особливо зростає у наш час, коли вперше з часів холодної війни Старий світ постав перед загрозою нового переділу кордонів та сфер впливу. Теперішні та потенційні військові конфлікти ставлять кожного християнина перед необхідністю прийняття рішень стосовно його місця і ролі у нових обставинах, спонукають до пошуку шляхів врегулювання конфліктів, розбудови миру та запобігання насильству. Ця загальна тема включатиме такі семінари як: “Історичні та сучасні підходи до війни і миру у християнстві” (4 листопада 2022), “Безпека, насильство та вразливість у біблійній перспективі” (16 грудня 2022), “Мова Біблії, війна та мир” (27 січня 2023) “Біблійне богослов’я примирення та відновне правосуддя. Потенціал християнської спільноти у розбудові миру в розділеному світі” (17 березня 2023).

29-й методологічний богословський семінар, перший семінар з цієї серії, відбудеться 4 листопад 2022 року. Тема 29-го семінару: “Історичні та сучасні підходи до війни і миру у християнстві”. СІТ повертається до змішаного формату семінарів, тому буде можливість взяти участь як онлайн, так і офлайн в офісі СІТ.

Доповідачі

Джошуа Серль, доктор богослов’я, заступник директора аспірантури Сперджен коледжу (Лондон, Великобританія) “Богословські роздуми про природу війни
Ростислав Ткаченко, кандидат філософських наук, позаштатний науковий співробітник Євангеличного теологічного університету (Льовен, Бельгія) “Християнська теорія справедливої війни: тези, сенси та критика
Олег Борноволоков, кандидат філософських наук, доцент кафедри богослов’я, старший викладач Української євангельської теологічної семінарії (Київ, Україна) “Питання війни в Євангельському братстві в історичному контексті”
Анатолій Бондаренко, магістр богослов’я, керівник програми бакалавр пасторського служіння Одеської богословської семінарії (Одеса, Україна) “Відмова від насильства: богословські основи та історична практика християнських спільнот”

Регламент семінару

за київським часом

9.00 -10.30 – Джошуа Серль “Богословські роздуми про природу війни
10.30 -11.00 – перерва
11.00 -12.30 – Ростислав Ткаченко “Християнська теорія справедливої війни: тези, сенси та критика
12.30 -13.30 – обід
13.30-15.00 – Олег Борноволоков “Питання війни в Євангельському братстві в історичному контексті”
15.00-15.30 – перерва
15.30-17.00 – Анатолій Бондаренко “Відмова від насильства: богословські основи та історична практика християнських спільнот”

Вартість одного семінару

Офлайн в офісі СІТ у Львові – 150 грн
Онлайн (Zoom) – 100 грн

Реєстрація

Для участі в семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/KHhpBcR4dqDmyvNv8 а також сплатити вартість семінару за реквізитами:

ГО «Євангельська акредитаційна теологічна асоціація»
UA373052990000026005000706498
АТ КБ “ПриватБанк”
ЗКПО 38610744
МФО 305299
Призначення платежу: Добровільні пожертвування

Ви можете підтримати наші семінари за допомогою кредитної/дебетової картки або eCheck/банківського переказу, скориставшись формою партнера Інституту, Connect International https://eeit-edu.info/donate/ чи за допомогою реквізитів.