Необхідно дати лад основам нашого академічного життя
Східноєвропейський інститут теології розпочав цикл семінарів “Основи академічної грамотності для авторів наукових статей” з метою формування та розвитку компетенцій авторів з написання богословських статей у журналах. Перший семінар відбувся за участі Олега Хоми, з яким проговорили основні проблеми сучасної української гуманітаристики і де нам братися надії на її якісний розвиток.
Проблеми вітчизняної академічної ситуації зумовлюють недоліки наших академічних здібностей.
“Проблеми вітчизняної академічної ситуації зумовлюють недоліки наших академічних здібностей”, – зауважує Олег Хома. Радянський союз привів академічну гуманітаристику до ситуації позбавленності критеріїв того, що можна назвати науковим текстом, а головне він позбавив нас будь-якого спадку і наступності поколінь, що є основою культурного, наукового розвитку, що сприяло лиш розповсюдженню імітаційного характеру науки з розмитими методологічними критеріями і власне нівелювання наукового жанру до псевдонаукових рефератів, описових публікацій, позбавлених інноваційності, дискусійності, обгрунтованості. “Для науки не потрібні публікації, але оприлюднення ідей”, доброякісний український продукт, що має новизну і приноситиме користь світовій науці.
Для науки не потрібні публікації, але оприлюднення продуктивних ідей.
Олег Хома, доктор філософських наук, зав. каф. Філософії та гуманітарних наук Вінницького національного технічного університету, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Засновник і головний редактор історико-філософського журналу «Sententiae» (у 2015 році «Sententiae» першим з українських філософських журналів став реферуватися в Scopus). Член редакційної колегії журналу «Філософська думка». Фахівець з французької філософії ХVІІ–ХVІІІ ст. Перекладач філософських текстів з французької й латини (Декарт, Паскаль, Русо інш.) і автор коментарів до них. Один з перекладачів і редакторів українського видання «Європейського словника філософій».