“Спільнота святих: біблійна, богословська та сучасна перспективи” новий випуск Богословських роздумів 20.1
Шановні автори і читачі, радо повідомляємо, що світ побачило чергове число Богословських роздумів: Східноєвропейського журналу богослов’я 20.1 (2022). Тема числа: “Спільнота святих: біблійна, богословська та сучасна перспективи”.
Це число є певною мірою унікальним. По-перше, воно мало би містити матеріали богословської конференції, присвяченої темі “спільнота святих”. На жаль, після двох перенесень через карантин ця подія просто була скасована. Водночас, дехто вже надіслав свої доповіді і почалась звичайна робота: рецензування, доопрацювання, затвердження допрацьованих версій. По-друге, вже під час етапу рецензування статей стався напад Російської Федерації на Україну. Ця нова реальність відсунула усі інші справи далеко на периферію, розставивши зовсім інші акценти та пріоритети. Здавалось, що подальша робота над числом просто немає сенсу. Редакційна група, разом із всіма українцями, була вкинута у вир подій та емоцій, що були спричинені новою фазою війни. Але на якомусь етапі прийшло усвідомлення, що номер слід доробити та видати попри становище. Робота йшла через силу і всупереч обставинам. Результат перед вами.
Розділ “Статті” містить декілька досліджень, присвячених цій темі. Так, Крейгтон Марлоу, розглядає важливість цієї теми через типологічне осмислення обраних текстів П’ятикнижжя Мойсея. Борис Пашке звертається до теми спільноти святих і молитви в Новому Завіті. Ширлі Хо роздумує про дім, спільноту через призму тілесності на прикладі Псалму 83. Відомий британський дослідник євангельського руху Єн Рендал пропонує історичне вивчення концепції “братства” серед анабаптистів та її зв’язок зі спільнотою святих. Шейн Кромбі намагається осмислити спільноту святих у світлі нових викликів: пандемії та тих обмежень, що викликані нею. У фокусі його дослідження вплив пандемії на церковну спільність в Католицькій церкві. Ми сподіваємося, що ці статті спонукатимуть читачів до подальшого осмислення спільноти святих та значення цієї еклезіологічної категорії для міжцерковного діалогу.
В доповнення до основної теми числа ми публікуємо два есеї. Робота Арчібальда ван Вірінгена – це відгомін міжнародної конференції з діалогу науки та релігії, що відбулася в режимі онлайн в травні 2021 року. Текст вказує на причину виникнення дихотомії релігії та науки, та розглядає це питання у світлі Біблії та екзегези. Робота молодого українського богослова Магомеда Рубаненка – це спроба осмислити ключове поняття деконструкції Жака Дерріда в контексті української теології.
В розділі “Переклади” ми публікуємо чергову частину нового українського перекладу Книги псалмів за авторством Дмитра Цоліна. Запрошуємо до уважного читання та обговорення перекладу.
Було б зовсім неправильно позбавити це число “Богословських роздумів” ознак часу – відгомону війни. В заключній частині ми публікуємо текст “Голоси з руїн”. Цій відозві українських богословів та освітян до своїх колег закордоном і до всього світу передує опис того, з чого виник цей текст. “Голоси” – це серія зустрічей в середовищі Zoom, організованих українськими євангельськими освітянами та спрямованих на те, щоб допомогти світу почути, що переживають люди в Україні. Відбулося дві такі зустрічі: “Російсько-українська війна: євангельські голоси” за участі представників українських семінарій і “Російсько-українська війна: голоси жінок” за участі жінок-освітян. Ми впевнені, що ці голоси необхідно почути і сподіваємось, що наші читачі дослухаються до болі і страждання, озвучених ними.
Випуск цього числа журналу є працею любові редакційної групи та наших авторів. Ми приносимо його як нашу подяку та вираження поклоніння Господу Ісусу Христу.
Ціна одного примірника 200 грн. Ви можете замовити журнал за посиланням https://forms.gle/sVW6uK7QW4QVWENe7
Якщо Ви бажаєте здійснити замовлення за межі України, то просимо написати нам на пошту office@eeit-edu.info
Попередні числа Богословських роздумів можна знайти на сайті журналу http://reflections.eeit-edu.info/
З повагою – Редакція журналу