“Континентальна філософія для Східноєвропейської євангельської теології” новий випуск Богословських роздумів
Шановні читачі і автори, ми раді повідомити, що вийшло нове число Богословських роздумів: Східноєвропейського журналу теології vol. 19.2 (2021), присвячене діалогу Східноєвропейської євангельської теології та континентальної філософії.
Чи можна назвати східноєвропейську євангельську теологію та континентальну філософію приязними співподорожніми? Чи є у них шанс на дружбу чи хоча б на мирне співіснування? Чи може континентальна філософія бути цінною для східноєвропейського контексту? Богословські роздуми пропонують свої відповіді на ці запитання.
Розділ “Статті” містить декілька досліджень, присвячених цій темі. Ірина Горохолінська, зокрема, демонструє, що методологічні підходи постмодерну близькі до християнства, а також виявляє широту континентальних філософсько-теологічних ресурсів для відповідей на постсекуляризм і потребу міцної християнської етики в публічній сфері. Джошуа Сьорл детально аналізує та пояснює актуальність екзистенціалізму в контексті пострадянського східноєвропейського суспільства і припускає, що протестантська теологія може зробити значний внесок в оновлення пострадянського суспільства через творче застосування основних концепцій та ідеї в світлі екзистенціалізму, уникаючи пасток постмодерністського нігілізму та нового авторитаризму. Також Анна Ямпольська розкриває взаємозв’язок філософії та теології. Вона привертає увагу своїх читачів до концепції пророцтва та його трактування Левінасом як важливої характеристики людського буття, способу виявлення та вираження відповідальності за нужденного ближнього. Анатолій Денисенко зосереджується на уявленні німецького філософа єврейського походження Бенджаміна про “слабку месіанську силу” як вимогу з минулого, як голоси та досвід пригноблених, репресованих, для визволення і реалізації щастя в теперішньому, що може мати важливе значення для східних євангельських християн. Стаття Ксенії Трофимчук є корисним оглядом постмодерних, постметафізичних напрямків, обʼєднаних словом “теопоетика”, потрібними нашим богословським поглядам, які можуть легко замкнутися в собі і зайти в глухий кут через панівний традиціоналізм. Андрій Кулик досліджує поняття “Боговідсутності” у працях Сімони Вейль, виявляючи як ефект “Боговідсутності” стає парадоксом зустрічі з Богом через метафізичний розрив з релігійною ортодоксією.
У розділі “Есе” Сергій Таран досліджує типи екзистенційної філософії, її сучасний стан, цілі та перспективи, які, як доводить автор, можуть слугувати пропедевтикою богословської проблематики.
У розділі “Переклади” продовжуємо публікувати черговий фрагмент нового перекладу Псалтиря українською мовою Дмитра Цоліна. Цей переклад є частиною проєкту нового українського перекладу Біблії за підтримки Міжнародного Біблійного Товариства (Biblica).
Також у розділі “Автореферати дисертацій” ми продовжуємо знайомити читачів із нещодавно захищеними дисертаціями.
У розділі “Академічне життя” читачі можуть ознайомитися з інформацією про Міжнародну теологічну конференцію “Релігія і наука: від протиставлення до взаємодоповнення” за участі Алістера МакГрата, яка відбулася у травні 2021 року. Редакція оголошує тему наступного випуску Богословських Роздумів – “Спільнота святих: біблійна, богословська та сучасна перспективи”. Ми запрошуємо Вас до спільної роботи над цією темою. Подання потрібно надсилати в електронному вигляді через веб-сайт журналу http://reflections.e-aaa.info. Рекомендації щодо оформлення і подання матеріалів доступні на сайті журналу. Кінцевий термін подання матеріалів: 30 листопада 2021 р. Дата публікації: 30 квітня 2022 р. Для отримання додаткової інформації звертайтеся за електронною поштою reflections@e-aaa.info.
Ви можете замовити журнал, написавши нам на електронну пошту reflections@e-aaa.info. Попередні числа Богословських роздумів можна знайти на сайті журналу http://reflections.e-aaa.info.
З повагою – Редакція журналу