Звіт про роботу гуманітарних хабів “Люди-мости” за квітень-серпень 2024
Цей звіт охоплює період з квітня по серпень 2024 року і детально описує служіння біженцям, внутрішньо переміщеним особам, людям, які потребують допомоги, та військовим через мережу гуманітарних хабів “Люди-мости”. Дані відображають як негайну допомогу, так і довгострокову підтримку тих, хто постраждав від російської агресії.
Ці гуманітарні хаби і проєкти діють на базі українських богословських семінарій, помісних церков і партнерських організацій (див. список внизу) у співпраці з Mesa Global і Scholar Leaders.
У цей період активно працювали 437 волонтерів, які долучилися до різних аспектів гуманітарної допомоги, що є незначним зменшенням порівняно з даними попереднього звіту за січень-березень 2024 року. З квітня по серпень було евакуйовано 379 осіб (які не мали можливості виїхати самостійно), разом це 11 556 осіб з початку повномасштабної війни у 2022 році. Значне зменшення евакуацій порівняно з попередніми періодами відображає зміщення акценту від масових евакуацій до більш цільової допомоги, особливо людям з інвалідністю.
2 005 осіб отримали тривале проживання (від 2–3 тижнів до року чи довше) на території хабів, що в сумі нараховує 9 183 осіб з 2022 року. Це збільшення вказує на постійну потребу в довгостроковій підтримці переміщених осіб. Крім того, за цей звітний період 6 994 особи отримали короткострокове проживання (від 2–3 днів до 2–3 тижнів) із 46 467 переміщених осіб у період з 2022 року. Ці цифри демонструють тривале переміщення та рух людей всередині України з північної, південної та східної ліній фронту, особливо з Харківської, Сумської, Чернігівської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей.
Особливу увагу було спрямовано на допомогу людям з інвалідністю: 3 390 осіб (із 5 041 особи з червня 2023 року) отримали різнобічну допомогу. Ця кількість підкреслює важливість більше зосереджуватись на вразливих групах населення під час повномасштабної війни. Крім того, було роздано 41 445 продуктових наборів і пакетів. Загалом за 900 днів війни було роздано 595 028 наборів. Ця стабільно висока цифра підкреслює постійні базові потреби постраждалих від війни людей.
На прифронтові території було доставлено 300 тонн допомоги, що є частиною загальної кількості 5 982 тонн з 2022 року. Хоча ця кількість менша, ніж у деякі попередні звітні періоди, місцеві церкви та люди в зонах високого ризику й надалі потребують допомоги. Духовна підтримка також була важливим аспектом роботи: було роздано 73 310 книг Біблії (люди брали лише за особистим бажанням), що в сумі становить 1 049 881 з листопада 2022 року. Це відображає постійну потребу у духовній підтримці поряд з матеріальною допомогою.
15 591 особа отримала консультації та першу психологічну допомогу, що налічує 71 690 осіб з листопада 2022 року. У випадках, пов’язаних з важкими психологічними та емоційними травмами, людям надається професійна допомога досвідчених пасторів, психологів та психотерапевтів. Висока кількість у цей період демонструє зростаючу увагу до довгострокового психічного здоров’я та духовного благополуччя.
241 особа приєдналася до місцевих євангельських церков, а це 3 877 осіб з червня 2023 року. Ця цифра підкреслює цілісний підхід семінарських хабів, які не лише надають матеріальну та психологічну допомогу, а й пропонують духовну підтримку та можливість для людей знайти спільноту та ціль життя в Тілі Христовому, потенційно перетворюючи свій травматичний досвід на подорож віри.
Гуманітарні хаби, які працюють як мережа “Люди-мости” з 26 лютого 2022 року:
Інформація про служіння в період з вересня по листопад 2024 буде надана в грудні.
Підтримати служіння хабів “Люди-мости” можна тут. Ukraine Refugees Assistance.
Тарас Дятлик. Україна. Від імені координаційного комітету “Люди-мости”.