Інститут продовжує роботу Ресурсно-дослідницького центру Євро-Азіатської Акредитаційної Асоціації (ЄААА). Заснована у 1997 р. ЄААА з самого початку діяльності, окрім розвитку стандартів і акредитаційних процедур, ініціювала і підтримувала різноманітні ресурсні та дослідницькі проекти, спрямовані на забезпечення якості вищої богословської освіти. Зокрема, в рамках перекладацько-видавничого проекту “Біблійна кафедра” було видано понад 50 підручників для богословської освіти та інших наукових та навчальних видань. У 2002-2003 рр. проводилися конференції “Богослов’я та богословська освіта в сучасному суспільстві” з подальшою публікацією матеріалів. У 2007 р. були опубліковані результати спільного з OCI проекту “Ефективність богословської освіти в Україні”. З 2007 р. розпочалась робота над проектом “Богослов’я онлайн”, у рамках якого з 2008 р. почала функціонувати “Онлайн-бібліотека ЄААА”. Суттєвим ресурсом наукової інформації стали проекти “Електронна християнська бібліотека на компакт-дисках” (17 дисків) та “Євангельська періодика першої половини XX-го ст.” (3 диски). З 2003 р. важливим майданчиком для публікації та апробації результатів наукових досліджень став журнал “Богословські роздуми”.
Враховуючи зростання кількості проектів та необхідність їх координації у 2008 р. Асоціацією був заснований Ресурсно-дослідницький центр (РДЦ), який до 2011 р. очолював Т. Дятлик. Місія центру була визначена як сприяння розвитку та підтримку богословських досліджень переважно в країнах Східної Європи з метою допомогти помісним церквам і богословським навчальним закладам в формулюванні східно-європейського євангельського богослов’я з. В цей період ініційовані нові дослідницькі проекти, зокрема, з історії євангельського руху (О. Сінічкін і Н. Белякова) та проблем християнства в епоху постмодерну (Р. Соловій). Розпочата робота над Слов’янським біблійним коментарем, який побачив світ у 2016 р.
З 2011 р. координатором РДЦ став Р. Соловій. Продовжилася робота з розробки процедур роботи центру, відбір проектів став відбуватися на конкурсній основі із експертною оцінкою. Вподовж 2011-2017 рр. завдяки методологічній та грантовій підтримці центру були розпочаті і частково реалізовані ряд нових проектів, присвячених історії та богослов’ю вітчизняного євангельського руху (О. Панич, М. Мокієнко, О. Гейченко, К. Прохоров, В. Кіріллов), історичному та сучасному богослов’ю (П. Ковалів, А. Денисенко), державно-конфесійним стосункам (Ю. Решетніков), моніторингу якості сучасних євангельських навчальних закладів (В. Хромець, Т. Дятлик), біблеїстиці (В. Герасимчук).
У 2015-2017 рр. реалізовувалася масштабна програма заходів “Реформація 500”, в рамках якої було проведено чотири конференції (Вільнюс, Острог, Санкт-Петербург, Одеса) та шість міжконфесійних круглих столів (Львів, Київ, Мінськ, Кишинів, Санкт-Петербург, Одеса), видано три збірники матеріалів у формі спецвипусків журналу “Богословські роздуми”, проведено чотири просвітницькі поїздки центрами європейської Реформації (понад 200 учасників), перекладено та видано декілька книг.
З 2015 р. розпочалася діяльність постійного Методологічного семінару РДЦ ЄААА, було проведено шістнадяцять зустрічей учасників семінару за участі провідних вітчизняних богословів та філософів. Спільно з Центром дослідження релігії Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова РДЦ виступив партнером та співорганізатором шести Науково-методологічний семінарів на тему «Актуальні проблеми сучасного богослов’я». Крім цього, з 2015 р. у Львові, Чернівцях та Одесі почали відбуватися зустрічі Відкритого богословського семінару, діяльність якого носить просвітницький характер.