Літня школа теології 2022: Теологія Іншого під тиском імперії

18-23 липня 2022

Східноєвропейський інститут теології розпочинає Літню школу теології як форму неформальної освіти з метою створення платформи життєдайності української богословської спільноти, а також її залучення до світового діалогу.

Тема першої школи: Теологія Іншого під тиском імперії.

Теологія Іншого йде поруч з темами гостинності, діалогу і прийняття Іншого. Така теологія стверджує, що справжнє людське існування характеризується “нескінченною відповідальністю” перед обличчям Іншого. Інший, яким занепокоєне наше “я”, стає можливістю трансформації такого “я” через звільнення місця для інакшості Іншого, де бажання домінувати чи привласнити іншого перетворюється у визнання цієї інакшості. Така трансформація стає частиною нашої участі у розбудові Царства Божого, в якому людина стає свідком Божої гостинності. Але чи завжди Інший – це гість, якого потрібно прийняти, чи інший – це також загроза, яку потрібно подолати? Це питання стає доволі гострим для сучасного українського контексту, що зіткається із загрозою поневолення росією, а в ці часи зазнає трагічних наслідків повномаштабної війни, розпочатою росією. Тиск імперії сприяє етичній переоцінці Іншого, і власне ця оцінка і може зумовлювати тиск на Іншого. Недаремно одна культура стає на захист гідності Іншого, а інша, де особистість ігнорується або придушується, веде до насилля і агресії над Іншим.

Дати: 18-23 липня 2022 року

Місце: платформа Zoom

Мови: українська, англійська.

Для участі у школі потрібно заповнити реєстраційну форму до 5 липня 2022 року: https://forms.gle/B8zJuZ8vkNwi4CsS8 Зареєстровані учасники отримають детальну інформацію щодо участі у школі не пізніше 12 липня 2022 року.

Якщо у вас є запитання до організаторів Школи, звертайтеся до нас: office@eeit-edu.info.

Всю детальну інформацію про спікерів і розклад ви також зможете знайти на сайті.
Українською: https://eeit-edu.info/summer-school-theology/
Англійською: https://eeit-edu.info/en/summer-school-theology/