Презентація книги Ренесанс доктрини про Трійцю в богослов’ї ХХ століття

30 травня 2024

Східноєвропейський інститут теології разом з Одеською богословською семінарією, а також видавництвом “Дух і Літера” запрошують на презентацію книги протестантського богослова Федора Стрижачука “Ренесанс доктрини про Трійцю в богослов’ї ХХ століття”, яка відбудеться 30 травня о 15:00 (онлайн).

У досліджені вперше в Україні здійснено всебічний аналіз феномену “відродження доктрини про Трійцю” у західному богослов’ї. У дослідженні з’ясовано, що доктрина про Трійцю є ключовою для християнської віри. Утвердившись у період патристики, вона пройшла шлях поступового занепаду, який досягнув піку в ХІХ ст. У ХХ ст. відбувся ренесанс доктрини про Трійцю, ініціаторами якого були К. Барт і К. Ранер. Розвиток доктрини про Трійцю у богослов’ї Ю. Мольтманна, В. Панненберга, Р. Дженсона, І. Зізіуласа та ін. у другій пол. ХХ ст. став зенітом її відродження. Ренесанс тринітаризму став не лише надбанням умоглядного вчення про Бога, але і парадигмою для всіх сфер прикладного богослов’я і християнських практик, зокрема еклезіології, політичної теорії, богослужіння та місії. Книга адресована богословам, філософам, релігієзнавцям і духовенству.

Федір Васильович Стрижачук, доктор наук з богослов’я, викладач систематичного і філософського богослов’я в Одеській богословській семінарії (Одеса, Україна).

Учасники презентації

Андрій Шиманович, доктор філософії з богослов’я, священник Православної церкви України.

Віктор Жуковський, доктор богослов’я, кандидат філософських наук (історія філософії), завідувач кафедри богослов’я в Українському католицькому університеті.

Анатолій Бондаренко, магістр богослов’я, викладач пасторського богослов’я в Одеській богословській семінарії, пастор Одеської церкви Євангельських християн-баптистів.

Реєстрація

Для участі і отримання посилання на Zoom потрібно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/jNfJWEmerUyq68E36

Замовити книгу

Замовити книгу можна за посиланням https://forms.gle/euCsu3YJSfmD1s259