Школа розбудови миру зібрала представників різних християнських конфесій та громадського сектору
З 11 до 14 серпня відбулася перша сесія «Школи розбудови миру» в рамках проєкту “Порозуміння. Релігійні спільноти і подолання поляризації українського суспільства” за участі представників різних релігійних конфесій, філософів, богословів, релігієзнавців, представників громадського сектору задля пошуків відповідей на питання чинників дезінтеграції України, а також шляхів сприяння її миротворчої інтеграції.
Щира подяка ключовим спікерам першої сесії Школи, Тетяні Калениченко, Світлані Крот, Роману Соловію, В’ячеславу Халанському, за методики трансформації конфлікту, практичні уроки відновлення миру через прощення, актуальні думки щодо можливості радикальної гостинності у різноманітності для розбудови сучасного суспільства України.
Наступні сесії «Школи розбудови миру» плануються 6-9 жовтня, 8-11 грудня 2021 року у формі офлайн навчально-практичних семінарів.
Мета «Школи розбудови миру» – підвищити компетенцію учасників в питаннях миру і миротворчості, допомогти їм розуміти потреби та цінності один одного та налагоджувати співпрацю, допомогти учасникам отримати навички ведення діалогу, заснованого на взаємній повазі.
Очікується, що після завершення Школи учасники зможуть сформувати власне бачення наступних тем:
- взаємодоповнюваності «соціальної» та «національної» ідей,
- етичних і політичних цінностей,
- різноманітності як можливості і ресурсу для розвитку країни,
- людської гідності як цінності, загальної для всіх груп населення.
Співорганізатори Школи
- Німецько-українсько-білоруське товариство «Європа без кордонів» (Віттен)
- Східноєвропейський інститут теології
- Відкритий Православний Університет Святої Софії-Премудрості
- Науково-видавниче об’єднання “Дух і літера”
- Ініціатива “Діалог в Дії”
- Overseas Council (a ministry of United World Mission)