“Святість та практики ненасильства у контексті знелюднення” – Роман Соловій на Екуменічному Тижні

5-9 жовтня 2021

5-9 жовтня 2021 р. у Львові (з опцією онлайн) планується щорічний міжнародний форум «Екуменічний соціальний тиждень» (ЕСТ), що об’єднує ресурси громади, влади, ЗМІ, соціальних організацій, Церков, освітян та молодіжних організацій. В межах міжнародного форуму відбудеться ряд заходів присвячених цілям сталого розвитку, соціальному вченню Церкви та розвитку справедливого суспільства.

7 жовтня (zoom) о 16:00 до форуму долучиться у якості топ-спікера директор Східноєвропейського інституту, Роман Соловій.

Під час Голокосту європейська цивілізація зіткнулася з апофеозом знелюднення, що похитнув увесь «людський зміст» її традиційних інститутів, уявлень про добро і зло, мораль і справедливість, релігію і культуру.
Християнські громади Європи значною мірою виявилися нездатними вчинити опір засиллю тоталітарних ідеологій, обачно балансуючи між їх очевидною підтримкою та намаганням не зауважувати трагедії, що розгорталася перед їх очима.
У цьому контексті на особливу увагу заслуговує досвід двох протестантських богословів, котрі наважилися здолати усталені упередження, кинути виклик владі та церковним авторитетам і проголосити святість життя кожної переслідуваної людини, бо саме в ній розпинається Христос.
Дитрих Бонгоффер і Андре Трокме, кожен своїм унікальним шляхом, прийшли до усвідомлення необхідності подолання конфесійних кордонів та соціальних умовностей заради втілення Христового ідеалу праведності – бути «людиною для інших».

Тема виступу: “Дитрих Бонгеффер і Андре Трокме: святість та практики ненасильства у контексті знелюднення”.

Зареєструватися на подію можна тут: 14-ий Екуменічний Соціальний Тиждень