Тарас Дятлик про служіння семінарій і партнерських організацій під час російсько-української війни

Тарас Дятлик, віце-ректор із розвитку та міжнародного співробітництва Східноєвропейського інституту теології, керівник відділу з соціальної роботи ScholarLeaders International, консультант з питань богословської освіти Overseas Council-United World Mission розповідає про мережу євангельських хабів і їхнє служіння під час повномасштабної війни Росії проти України.

Тарас Дятлик, віце-ректор із розвитку та міжнародного співробітництва Східноєвропейського інституту теології.

В ці важкі часи, коли триває повномасштабна російська війна, яка все більше і більше загрожує Україні, народжується яскраве світло, свідчення про нескінченну силу віри і безмежну силу християнської гостинності. Ми спостерігаємо за чудовим партнерством богослов’я та гуманітарної діяльності, яке втілює в собі сутність Царства Божого.

Ми запрошуємо вас приєднатися до нас у відзначенні цієї надзвичайної єдності під час тривалої повномасштабної війни в Україні та відповісти на заклик християнської гостинності, який є невід’ємною частиною Божого Царства.

“Люди-мости” (як я називаю цю групу семінарій та партнерських організацій) перетнули межі богословської освіти, щоб розширити свою місію на гуманітарну допомогу, доводячи, що віра не є статичною, а живою та реагуючою. Ми дуже мало пишемо про свою роботу і служіння, але це не означає бездіяльність як нашу, так і інших богословських закладів освіти в Україні, які не згадані в списку нижче.

Богословські семінарії показали, що богослов’я та богословська освіта — це не абстрактні ідеї, а практичний, співчутливий вираз любові до Ісуса Христа та наших ближніх, особливо в найважчі часи війни. Це також видатний приклад того, як богослов’я та служіння є не окремими сутностями, а взаємопов’язаними аспектами божественного покликання. Студенти, викладачі та керівники цих семінарій використовують свої знання та навички, щоб нести світло Царства Божого в страждаючому та зламаному світі.

Коли богослов’я зустрічає кричущу потребу, надія відроджується завдяки вірі в дії. На шляху від принципів до практики ці семінарії та партнерські організації розповсюджують світло серед темряви. Служачи переміщеним особам, надаючи богословську освіту майбутнім християнським лідерам, ці “хаби” демонструють, що богослов’я може поєднуватися з гуманітарною діяльністю. Навіть незважаючи на трагічні руйнування, їх робота показує, що надія та Божа любов живуть, освітлюючи Шлях. Хоча ніч може здаватися безкрайньою, ранок і перемога всеодно настане.

Мережа “хабів” була заснована у партнерстві з Overseas Council-United World Mission та ScholarLeaders International у кінці лютого та на початку березня 2022 року, після повномасштабного російського вторгнення до України. Вони надають необхідну підтримку біженцям та внутрішньо переміщеним особам, включаючи продукти, притулок, медичний догляд, психологічну та духовну підтримку. Вони також відіграли важливу роль у евакуації людей з небезпечних районів (де були неможливі масові евакуації) та в пошуку безпечних тимчасових і постійних місць проживання в Україні та (для деяких з них) за кордоном.

Список семінарій та організацій, які допомагають біженцям з України у партнерстві з Overseas Council & ScholarLeaders:

  • Чернівецька біблійна семінарія (Чернівці)
  • Діалог в дії (подолання розломів в суспільстві)
  • Східноєвропейський інститут теології (Львів)
  • Євангельський теологічний університет (Київ, Запоріжжя)
  • Кременчуцька євангельська семінарія (Кременчук)
  • Львівська богословська семінарія (Львів)
  • MH-Care (група психологів та психотерапевтів)
  • Одеська богословська семінарія (Одеса)
  • Таврійський християнський інститут (переміщений з Херсона до Івано-Франківська)
  • Закарпатський християнський інститут (Хуст)
  • Українське біблійне товариство (Київ)
  • Українська євангельська теологічна семінарія (Пуща Водиця)
  • Університет Divitia Gratiae (Кишинів, Молдова)
  • Запорізька біблійна семінарія (Запоріжжя)

За період 550 днів, з моменту коли російська повномасштабна війна охопила нашу українську землю, наша мережа виявилася надійним притулком для тих, хто втратив свої домівки та мирне життя. “Хаби” продемонстрували свою незмінну відданість християнській гостинності:

  • 484 волонтери самовіддано жертвують своїм часом і енергією, щоб надавати критично важливу підтримку і допомогу біженцям та іншим людям, які постраждали від війни та переміщення, незважаючи на багато викликів, з якими їм доводиться стикатися.
  • 1 513 внутрішньо переміщених осіб знайшли Надію, посвятивши своє життя служінню Ісусу Христу.
  • 2 149 студентів богословських факультетів і програм продовжують своє навчання в 10 семінаріях в Україні та Молдові, визнаючи, що цінність богословської освіти під час війни стає ще виразнішою завдяки об’єднанню богословських знань з практичним служінням внутрішньо переміщеним особам та потребуючим людям, які постраждали від триваючої війни.
  • 2 270 осіб з інвалідністю, включаючи евакуйованих, цивільних, військовослужбовців, які втратили кінцівки, та людей з контузією, отримали необхідну підтримку та допомогу від і через “хаби”.
  • Було доставлено у “сіру” та прифронтову зону 5 004 тонни їжі та інших необхідних предметів.
  • 8 653 біженці отримали тривалий притулок на семінарських кампусах, де їм надавалася їжа, одяг та інші необхідні матеріали, а також допомога у галузі охорони здоров’я, юридичної допомоги та переселення в кращі умови.
  • 11 444 особи були евакуйовані з небезпечних зон, незважаючи на виклики неперервних обстрілів, відсутність безпечних маршрутів та руйнування інфраструктури.
  • 42 340 цивільних та військовослужбовців звернулися із запитами на психологічну, емоційну та духовну підтримку для подолання наслідків травм.
  • 43 838 біженці отримали тимчасовий притулок, проходячи через семінарські кампуси із зон військових дій до безпечних місць в Україні чи за кордоном.
  • Було розподілено 411 078 Біблій та Нових Завітів серед людей, які безпосередньо зазнали впливу війни (за їхнім проханням, а не в обмін на “хліб”).
  • 501 348 потребуючих осіб, зокрема серед вразливих верств населення, таких як діти, жінки, які живуть самі, вдови та літні люди, отримали продуктову допомогу в бувших окупованих територіях, звільнених територіях та в районах, що прилягають до зони військових дій та передової.

Але це більше, ніж просто числа: це втілення християнської гостинності. Це про те, як ми живемо словами Ісуса, який сказав: “Я був голодний, і ви мені дали їсти; Я був спраглий, і ви мені дали пити; Я був чужий, і ви мене прийняли.” (Матвія 25:35) Це серце Царства Божого, яке “ще ні, але вже так” посеред нас.

Богословським семінаріям також випав священний обов’язок звести міст між богословськими принципами, богословською освітою та негайною кричущою потребою в гуманітарній допомозі під час неспровокованої повномасштабної російської війни проти України.

Християнська гостинність це не лише добродійна риса, це заповіт від Бога. У ці часи випробувань давайте відповімо на заклик і продемонструємо нашу любов до потребуючих ближніх, поєднуючи богословські знання з безкорисливим служінням. Царство Боже близько і завдяки вашій підтримці ми можемо наблизити його ще ближче до нашої реальності навіть в умовах війни.

Не забуваймо, що наша місія християнської гостинності не обмежена кордонами; вона охоплює всіх потребуючих. Ми молимося, та робимо все можливе за допомогою богословської освіти, психологічної допомоги та гуманітарного служіння, щоб світло Царства Божого сяяло в кожному куточку нашої країни та нашого суспільства.

Заклик підтримувати ці “хаби” це не просто філантропія; це заклик прожити Євангельське послання. Коли ми поширюємо гостинність Царства, ми віддзеркалюємо слова з книги Левит 19:34: “Приймайте іноземця, який проживає серед вас, як свого земляка. Любіть його, як себе, бо ви були чужими в Єгипті”.

Тарас Дятлик (OC-UWM, SL), від імені Координаційної групи в України, до складу якої входять:

Роман Соловій (Langham, СІТ), Ольга Дятлик (OC-UWM, СІТ), Іван Русин (УЄТС), Олександр Гейченко (ОБС), Валентин Синій (ТХІ), Ксенія Трофимчук (СІТ), Катерина Шутько (СІТ).

За цим посиланням ви зможете посіяти насіння надії та любові в зруйнованих війною громадах. Разом ми можемо нести Боже Царство у зламані долі сотень тисяч і навіть мільйонів вимушених переселенців і біженців завдяки вашій щедрій підтримці.