33-й методологічний семінар “Тоталітарне минуле: особливості Східної та Центральної Європи”

10 травня 2024

Цього року Східноєвропейський інститут теології розпочинає новий цикл богословських методологічних семінарів під загальною назвою “Публічна теологія у контексті подолання тоталітарного минулого”. Мета семінарів — аналіз досвіду тоталітарного та колоніального минулого у Східній та Центральній Європі, вивчення його наслідків для сучасних суспільно-політичних процесів у регіоні та пошук контурів публічної теології, здатної сприяти деконструкції тоталітарного і посттоталітарного досвіду, а також побудови стійких демократичних структур.

Перший семінар із цього циклу на тему “Тоталітарне минуле: особливості Східної та Центральної Європи. Політичні, соціальні та церковні аспекти” відбудеться 10 травня онлайн на платформі Zoom. Початок семінару о 10:00 за Київським часом.

Спікери семінару
Тарас Лютий

Тарас Лютий — український філософ і письменник. Доктор філософських наук. Професор кафедри філософії та релігієзнавства НаУКМА. Автор наукових праць, присвячених проблемам історії філософії, філософської антропології.

Сергій Шумило

Сергій Шумило — український історик і релігієзнавець, культурний і громадський діяч, журналіст, кандидат історичних наук, доктор теології (ThDr). Директор Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Запрошений науковий дослідник кафедри історії, релігії та теології Ексетерського університету (Велика Британія).

Олена Панич

Олена Панич — доцент кафедри релігієзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Її дослідження зосереджені на історії євангельських спільнот та релігійного розмаїття в радянській та пострадянській Україні. Спеціалізується на різних аспектах міжконфесійних відносин та державної політики щодо релігійних конфесій у країнах Східної та Західної Європи, а також в Україні.

Тарас Бублик

о. Тарас Бублик — кандидат історичних наук, старший викладач кафедри церковної історії Українського Католицького Університету. Священник Української греко-католицької церкви.

Теофіл Станчу

Теофіл Станчу — перекладач, редактор книг і блогер. Директор видавництва Decenu.eu і головний редактор журналу Convergente. Член Вченої ради Східноєвропейського інституту теології. Викладач публічного богословʼя у Східноєвропейському біблійному коледжі (Орадя, Румунія). З 2024 року він є членом координаційної ради Осієцького докторського колоквіуму.

Андрей Буковац-Міміца

Андрей Буковац-Міміца — докторант Гельсінського університету. Викладає історію церкви в Центрі протестантської теології Маттіаса Флаціуса Іллірійського Загребського університету.

Розклад семінару

(за київським часом)

10:00 – 11:30 – “Церква у тоталітарній державі” (Теофіл Станчу, Андрей Буковац-Міміца). Мова доповідей: англійська.

11:30 – 12:00 – перерва

12:00 – 14:15 – “Досвід підпільного християнства у тоталітарних державах та його вплив на сучасні церкви” (Олена Панич, Сергій Шумило, Тарас Бублик). Мова доповідей: українська.

14:15 – 15:00 – перерва

15:00 – 16:30 – “Особливості тоталітаризму у контексті протистояння імперії та колонії” (Тарас Лютий). Мова доповіді: українська.

Реєстрація

Для участі в семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму тут.