Відбувся сьомий семінар академічної грамотності: “Як перетворити свою дисертацію на книгу для широкої аудиторії”

Відбувся сьомий семінар з циклу “Основи академічної грамотності для авторів богословських текстів” за участі Фредеріко Віллануева, редактора видавництва Langham. Цей семінар був присвячений обговоренню проблеми, з якою богослови і біблеїсти стикаються сьогодні: їхні наукові дослідження часто не фокусуються на реальних викликах і потребах спільнот і суспільств. Такі “дослідження заради дослідження” чи заради академічного престижу не досягають широкого кола людей і втрачають значення серед щоденних реалій життя.

“Трагічні ситуації вимагають трагічного богослов’я”, – підкреслив Віллануева. Він закликав учасників задуматися: “Як ми можемо поклонятися, якщо нам байдуже, що відбувається навколо нас?” і заохотив християн “навчитися плакати, а не тільки довіряти і слухатися Бога”.

Як зауважив Тарас Дятлик, ScholarLeaders Int.: “Семінар надав українським освітянам та викладачам життєво важливу можливість відточити нашу здатність формулювати богослов’я, яке промовляє до суворих реалій болю нашої нації. Боротьба зі складнощами віри на зруйнованому війною ландшафті допомагає нам формувати більш стійке та автентичне свідчення”.

Фредеріко Віллануева захистив докторську дисертацію зі Старого Завіту в Трініті-коледжі Брістоля (Велика Британія). Він є пастором, викладачем семінарії, редактором і письменником. Ріко написав книгу під назвою It’s OK to be not OK (“Норм, якщо ти не норм”), яка є пастирським застосуванням його докторської дисертації про псалми плачу, опублікованої видавництвом BRILL під назвою The Uncertainty of a Hearing: A Study of the Sudden Change of Mood in the Psalms of Lament. Книга It’s OK to be not OK тепер доступна філіппінською, англійською, індонезійською та китайською мовами. Нещодавно він опублікував книгу про депресію і плач під назвою Lord, I’m Depressed (“Господи, у мене депресія”). Наразі Ріко працює редактором видавництва Langham, а також координатором пасторської опіки над молодими дослідниками з Азії в Langham Partnership. Раніше він був генеральним редактором серії Asia Bible Commentary — коментарів до кожної книги Біблії, написаних з урахуванням азіатського контексту. У цій серії він написав коментарі до книги Псалмів і Плачу. Викладає за сумісництвом в Азійській вищій школі богослов’я та Університеті Атенео де Маніла (Ateneo de Manila).