34-й методологічний семінар “Країни Східної та Центральної Європи: досвід деколонізації і подолання тоталітаризму”

10 червня 2024

Східноєвропейський інститут теології продовжує цикл богословських методологічних семінарів “Публічна теологія у контексті подолання тоталітарного минулого”. Мета семінарів — аналіз досвіду тоталітарного та колоніального минулого у Східній та Центральній Європі, вивчення його наслідків для сучасних суспільно-політичних процесів у регіоні та пошук контурів публічної теології, здатної сприяти деконструкції тоталітарного і посттоталітарного досвіду, а також побудови стійких демократичних структур.

Другий семінар із цього циклу на тему “Країни Східної та Центральної Європи: досвід деколонізації і подолання тоталітаризму” відбудеться 10 червня онлайн на платформі Zoom.

Спікери семінару
Микола Рябчук

Український журналіст, публіцист, поет, прозаїк, перекладач, колумніст. Провідний науковий співробітник відділу політичної культури та ідеології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, кандидат політичних наук. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року. Почесний президент Українського ПЕН-клубу.

Кирило Говорун

Професор еклезіології, міжнародних відносин та екуменізму в Університетському коледжі Стокгольма (Enskilda Högskolan Stockholm). Викладав у Єльському і Колумбійському університетах в США. Науковий співробітник Центру Честера Роннінга з вивчення релігії та суспільного життя при Альбертському університеті в Канаді та запрошений професор Папського Григоріанського університету в Римі.

Тарас Дятлик

Віце-ректор із розвитку та міжнародного співробітництва Східноєвропейського інституту теології, VSI-директор Scholar Leaders у Східній Європі та Центральній Азії, консультант Overseas Council-UWM. Член Громадської ради МОН з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при МОН України, та Наглядової ради Theologians Without Borders. Основний вид професійної діяльності з 2011 року – розвиток богословсько-освітніх структур, ініціатив та проєктів у Східній Європі та Центральній Азії.

Розклад семінару

(за київським часом)

13:00 — 14:15 — “Подолання тоталітарного минулого і культурної колонізації” (Микола Рябчук). Мова доповіді: українська.
14:30 — 15:45 — “Завдання церков у подоланні наслідків тоталітарного минулого” (Кирило Говорун). Мова доповіді: українська.
16:00 — 17:15 — “Характерні риси авторитарного/тоталітарного лідера: церковні аспекти” (Тарас Дятлик). Мова доповіді: українська.

Реєстрація

Для участі в семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму тут.