36-й методологічний семінар “Проблеми ідентичності та історичної памʼяті у посттоталітарних суспільствах”

9 квітня 2025

СІТ продовжує серію семінарів “Публічна теологія у контексті подолання тоталітарного минулого”. 9 квітня о 16:00 за київським часом (на платформі Zoom) Інститут планує провести четвертий семінар на тему “Проблеми ідентичності та історичної памʼяті у посттоталітарних суспільствах”. На минулих семінарах, спікери разом з учасниками обговорювали досвід існування різних християнських спільнот в тоталітарних державах, а також як християнські церкви можуть долучитися до розбудови стабільного демократичного майбутнього. На наступному семінарі ми говоритимемо про роль памʼяті для формування нашого розуміння історії.

Спікери семінару
Метью Роулі

Науковий співробітник Королівського історичного товариства (Велика Британія) і запрошений доцент історії в Університеті Фейрфілда (США). Він спеціалізується на взаємозв’язку між богослов’ям і війною, а також на питаннях ідентичності, раси, рабства, права і того, як пам’ятають минуле. Автор і редактор п’яти книг, серед яких “Бог, релігійний екстремізм і насильство” (Cambridge University Press, 2024), “Божественне насильство в пуританському атлантичному світі, 1636-76” (Boydell & Brewer, 2024) та “Глобальне джерело протестантської політичної думки, 1517-1660” (Routledge, 2024).

Ден Стайвер

Президент і професор Семінарії Дж. К. Флетчера (США). З 1998 по 2019 він був професором богослов’я в Логсдонській школі богослов’я Університету Хардін-Сіммонс (США), а також професором християнської філософії в Південній баптистській семінарії з 1984 по 1998. Він був президентом Товариства Рікьорівських студій в 2010-2012 роках і є співредактором, разом з Грегом Джонсоном, серії “Філософія Поля Рікьора” (Lexington Books). Серед його публікацій: “Філософія релігійної мови: Знак, символ та історія” (Blackwell, 1996), “Богослов’я після Рікьора: Нові напрямки в герменевтичному богослов’ї” (Westminster John Knox, 2001), “Життя разом на шляху Ісуса Христа: Вступ до християнського богослов’я” (Baylor, 2009) та “Рікьор і богослов’я” (Bloomsbury T&T Clark, 2012).

Антон Дробович

Керівник центру прав людини та меморіалізації війни Київської школи економіки. У 2010-2019 роках викладав на кафедрах культурології та філософської антропології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Працював журналістом, а згодом очолив аналітичний відділ інформаційного агентства “Наголос” (2012-2013 рр.). Пізніше став помічником генерального директора, а потім керівником Служби стратегії музейного планування та розвитку в “Мистецькому Арсеналі” (2013-2016 рр.). У 2016 році обіймав посаду радника Міністра освіти і науки України. У 2019 році керував освітніми програмами Меморіального центру Голокосту “Бабин Яр”. З 2019 до 2024 року очолював Український інститут національної пам’яті.

Розклад семінару

За київським часом

16:00 – 17:00 – Спікер: Метью Роулі. Тема: “Міфологізація минулого та кристалізація політичної ідеології”. Англійською з синхронним перекладом на українську.

17:10 – 18:10 – Спікер: Ден Стайвер. Тема: “Жахи та надії історії: Поль Рікьор про памʼять та історію”. Англійською з синхронним перекладом на українську.

18:10 – 18:30 – перерва

18:30 – 19:30 – Спікер: Антон Дробович. Тема: “Виклики усвідомлення та конструювання ідентичності в посттоталітарному суспільстві (на прикладі України)”. Українською з синхронним перекладом на англійську.

Реєстрація

Участь у семінарі безкоштовна. Потрібно лише зареєструватися. Одразу після реєстрації ви отримаєте лист-підтвердження з інформацією як приєднатися до події. Посилання Zoom є унікальним для кожного учасника, тому, будь ласка, не передавайте вашу реєстраційну інформацію нікому іншому. Кожен учасник повинен зареєструватися окремо і отримати власне посилання, щоб приєднатися до зустрічі.

Для участі в семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму.

Матеріали до семінару

Кожен, хто зареєструється на подію отримає доступ до рекомендованої літератури для підготовки до семінару. Доступ до матеріалів дивіться за посиланням, яке Ви отримаєте в листі з посиланням на Zoom, яке Вам надійде одразу після реєстрації. Якщо Ви не отримаєте лист-підтвердження про реєстрацію, зареєструйтеся ще раз, чи напишіть нам office@eeit-edu.info.

Переклад

Передбачено синхронний переклад українською усіх англомовних лекцій. Лекція українською буде з перекладом на англійську.