Літня школа теології 2023 “Рани нашого світу: формування і практика богослов’я в ситуації травми”

31 липня - 5 серпня 2023

Східноєвропейський інститут теології за підтримки Dnipro Hope Mission організовує Літню школу теології 2023 з метою розвитку платформи української богословської спільноти, а також її залучення до світового діалогу.

Тема Школи 2023: “Рани нашого світу: формування і практика богослов’я в ситуації травми.”

Жахливі наслідки російської агресії проти суверенної України перевернули світ з ніг на голову, виявши ту загрозливу ситуацію, в якій продовжує жити людина двадцять першого століття. Окрім відчуття постійної загрози, війна принесла травми, які осмислюватимуться і долатимуться не одне покоління: втрата близьких, втрата здоров’я, втрата засобів для існування, втрата сенсів. Травматичний досвід сучасного життя не обмежується наслідками війни. Однак війна може стати епіцентром усіх можливих травм: від жертв емоційного та сексуального насильства до тих, хто страждає від хвороб, горя, різних форм самотності та безнадії. Чому ж виникає травма? Чи може нове життя виникнути зі смерті? Ці питання є центральними для християнства. Чи може богослов’я запропонувати щось для життя після травми і допомогти постраждалим уникнути подальших травм? Як досвід травми заважає нам служити іншим? Як досвід травми створює можливості для служіння іншим? Це питання, на які шукатимуть відповіді учасники Школи 2023.

Для цього Східноєвропейський інститут теології зібрав кращих експертів з сучасних теорій травми і богословʼя. У Школі візьмуть участь богослови, філософи та психологи різних християнських традицій.

Серед спікерів Школи 2023:
Даєн Лангберг

Даєн Лангберг, практикуючий психолог з досвідом клінічної роботи з травмованими людьми понад пʼятдесят років, нагороджена низкою відзнак за професійні досягнення, зокрема Університетом Тейлора.

Філіп Монро

Філіп Монро, практикуючий психолог, професор консультування та психології, а також директор магістерської програми з консультування в Біблійній семінарії в Пенсильванії. Разом з Даян Лангберг заснував Global Trauma Recovery Institute.

Шеллі Рамбо

Шеллі Рамбо, професор теології в Бостонській школі теології. Її робота на перетині травми та релігії сприяла партнерству з капеланами та міжнародними фахівцями в сфері освіти у постконфліктних регіонах.

Хелен Пейнтер

Хелен Пейнтер, служитель баптиської церкви, викладач біблієзнавства і координатор богословської освіти, а також директор Центру вивчення Біблії та насильства у Брістольському баптистському коледжі.

Кіт Вайт

Кіт Вайт, засновник і голова Руху дитячого богослов’я (Сhild Тheology Мovement). Колишній президент Асоціації соціальної допомоги Великобританії та голова Національної ради добровільних організацій по догляду за дітьми. Відповідає за громаду, що опікується дітьми, які пережили розлуку та втрату.

Естер Зіммерман

Естер Зіммерман, директор програми дитячого та сімейного служіння Ланкастерського біблійного коледжу. Естер дванадцять років працювала директором міжнародного дитячого служіння у всесвітній місіонерській організації. Її навчальний проєкт охоплював шістдесят країн.

Юліяна Младеновська-Тешія

Юліяна Младеновська-Тешія, викладач філософії і релігії Євангельської теологічної семінарії в Осієку, асистент директора Інституту місійних досліджень. Юліяна була науковим співробітником Балканського центру досліджень миру в Скоп’є та Інституту досліджень миру в Осло.

Шивон Ґарріґан

Шивон Ґарріґан, професор кафедри богословʼя Інституту Лойоли в Трініті-коледжі Дубліна, керівник Школи релігієзнавства, богослов’я та миротворчих студій.

Скотт Харровер

Скотт Харровер, професор теології та історії в Рідлі-коледжі, Мельбурн. Пастор англіканської церкви з попереднім досвідом роботи в дослідженнях в галузі медицини та відділеннях травматології.

Вʼячеслав Халанський

Вʼячеслав Халанський, cертифікований психотерапевт, член Української Спілки Психотерапевтів. Директор української команди дослідницького проекту “Building More Forgiving Communities around the Globe.” Iніціатор проєкту MH-Care.

Мар’яна Миколайчук

Мар’яна Миколайчук, доцент кафедри психології та психотерапії Українського Католицького Університету.

Семюел Тілман

Семюел Тілман, консультант з клінічних та організаційних питань і науковий співробітник Центру духовності, богослов’я та здоров’я Університету Дюка. Колишній директор програми Служби охорони психічного здоров’я Державного департаменту США.

Сара Кларксон

Сара Кларксон, письменниця, чия творчість зосереджена на красі та горі, розповіді й тиші. Сара пише про особисті переживання та зустрічі з красою. Вона вивчала богослов’я у Вікліф-Холі Оксфордського університету.

Пол Фіддес

Пол Фіддес, почесний професор систематичного богослов’я Оксфордського університету, почесний директор і старший науковий співробітник коледжу Ріджентс Парк в Оксфорді.

Школа відбудеться з 31 липня до 5 серпня на платформі Zoom. Усі деталі і реєстрація за посиланням https://eeit-edu.info/sst/summer-session-2023/

Східноєвропейський інститут теології дякує ScholarLeaders, Langham Publisihing та Overseas Council за організаційну підтримку.