Літня школа теології 2024 “Життя у тілі: інвалідність як нагода прийняти іншого”

29 липня – 3 серпня 2024

Східноєвропейський інститут теології організовує Літню школу теології 2024 “Життя у тілі: інвалідність як нагода прийняти іншого”, яка відбудеться з 29 липня по 3 серпня онлайн.

За статистикою ООН близько 15% населення світу, або приблизно 1 мільярд людей, живуть з інвалідністю. Попри великі зрушення в поглядах на інвалідність, які трапилися за останні тридцять років в історії, політиці, соціальних науках, у багатьох суспільствах людина з інвалідністю залишається обʼєктом благодійності, обмеженою в доступі до освіти і праці. Україна не є винятком. Але в українському контексті ситуація ускладнюється Російсько-українською війною: за останні два роки повномасштабної війни більше 20 тисяч чоловіків і жінок зазнали щонайменше однієї ампутації кінцівок. Страждання людей з інвалідністю посилюються низьким економічним рівнем життя і слабкою медичною системою в країні. Крім того, через низку упереджень, люди з інвалідністю часто залишаються поза увагою різних спільнот, зокрема християнських.

Визнаючи те, що в багатьох богословських закладах і релігійних спільнотах не приділяється достатньої уваги питанням інвалідності, Східноєвропейський інститут теології організовує Літню школу, присвячену темі теології інвалідності. Для цього Інститут зібрав кращих експертів: богословів, філософів та психологів різних християнських традицій.

Серед спікерів Школи 2024:
Браян Брок

Браян Брок – професор морального та практичного богословʼя в Абердинському університеті в Шотландії. Автор наукових праць про використання Біблії в християнській етиці, а також про етику технологічного розвитку та богослов’я інвалідності. Засновник і головний редактор серії академічних монографій Дослідження з богословської етики від Т&Т Кларк, головний редактор Журналу по інвалідності та релігії та обраний президент Товариства з вивчення християнської етики.

Сара Бартон

Сара Джін Бартон – теологиня і ерготерапевтка зі ступенем доктора богослов’я Богословської школи Дюка. Вона закінчила навчання ерготерапії в Бостонському університеті. Її наукові інтереси включають богослов’я та інвалідність, дослідження у співпраці з людьми з інтелектуальними порушеннями та порушеннями розвитку, біоетику, літургіку та професійне залучення до релігійної діяльності. Вона написала книгу Стати хрещеним тілом: інвалідність і практика християнської спільноти (Baylor University Press).

Леон ван Оммен

Леон ван Оммен – старший викладач практичного богословʼя в Абердинському університеті, де він також є співдиректором Центру аутизму та богословʼя. Його дослідження зосереджені на літургії/богослужіннях та аутизмі. Наразі д-р ван Оммен досліджує сенсорні аспекти богослужіння і літургії у контексті аутизму. Він також вивчає аутизм і духовність, приділяючи особливу увагу невербальним чи маловербальним, а також темношкірим людям з аутизмом у Великій Британії. Автор численних публікацій, в тому числі нещодавно виданої книги Аутизм і богослужіння: літургійне богослов’я (Baylor University Press, 2023).

Бенджамін Коннер

Бенджамін Коннер – доктор філософії (Принстонська богословська семінарія), професор практичного богословʼя Західної богословської семінарії в Голланд, штат Мічиган, де працює директором сертифікатної програми “Інвалідність і служіння”. Автор книги Підсилюємо наше свідчення: як дати слово підліткам з порушеннями розвитку та Практика свідчення: місіонерське бачення християнських практик.

Елізабет Сілайо

Елізабет Сілайо – пасторка Євангельської Лютеранської Церкви Танзанії (ЄЛЦТ). Як членкиня Обʼєднаної Євангельської Місії, вона координує екуменічні відносини та діяльність усіх протестантських конгрегацій в районі річок Рейн і Лан в Німеччині. Вона написала дисертацію про богословʼя в контексті людей з інвалідністю “Концепції чагга про інвалідність та їхні наслідки для людей з інвалідністю”. У цій роботі досліджуються ритуали та інші практики народів чагга, які повʼязані із завданням шкоди, приниженням гідності та ізоляцією людей з інвалідністю.

Томас Рейнольдс

Том Рейнольдс – доцент богословʼя в Коледжі Еммануїла при Торонтському університеті. Особливо цікавлячись міжрелігійним діалогом та дослідженнями інвалідності, він також викладає та пише на теми, повʼязані з конструктивним богословʼям, богословським методом, міжкультурною взаємодією, контекстуальним богословʼям, філософським богословʼям, а також думкою та впливом Фрідріха Шлейєрмахера. Одна з його останніх книг – Вразливе співпричастя: богословʼя інвалідності та гостинності.

Табіта Картіка Крістіані

Табіта Картіка Крістіані здобула докторський ступінь з порівняльного богословʼя в Бостонському коледжі, США. Вона – професорка релігійної освіти на факультеті богослов’я Християнського університету Дута Вакана, Джокʼякарта, Індонезія. Її наукові інтереси включають богословʼя інвалідності, релігійну освіту та християнську освіту. Вона є членкинею Екуменічної асоціації захисту людей з інвалідністю (EDAN) при Всесвітній Раді Церков.

Джош Морріс

Джош Морріс – доцент практичного богословʼя в Пресвітеріанській семінарії. Служитель церкви та сертифікований капелан Асоціації професійних капеланів. Він також має пʼятнадцятирічний досвід роботи капеланом у військовому та медичному контекстах. Д-р Морріс – автор книги Моральні травми серед ветеранів, що повертаються: від “дякуємо за службу” до ліберальної солідарності та численних рецензованих статей у журналах Пасторська психологія, Журнал пасторського богословʼя та Рефлексійна практика.

Луїз Госбелл

Луїз Госбелл – наукова керівниця в Австралійському коледжі богослов’я в Сіднеї. До цього вона працювала в коледжі Мері Ендрюс на різних посадах: викладачкою Нового Заповіту, деканкою та директоркою коледжу. Вона займається біблійними дослідженнями, зосереджуючись насамперед на темі інвалідності в біблійних текстах, а також на більш широкому колі питань інвалідності та церковної практики. Авторка книги Бідні, каліки, сліпі та кульгаві: фізична та сенсорна інвалідність у Євангеліях Нового Заповіту (Mohr Siebeck).

Емі Джакобер

Емі Елізабет Джакобер – докторка філософії, магістриня соціальної роботи, науковиця, що спеціалізується на підлітковому віці та інвалідності, лектор в Оттавському університеті. Вона – теологиня, відома авторка і спікерка з питань інвалідності та проблем соціально незахищених верств населення. Емі Джакобер також служить старшою пасторкою громади, яка підтримує травмованих людей, в місті Фенікс (Арізона, США). Вона – авторка низки статей і книг, серед яких Переосмислення досконалості: взаємовплив богослов’я та інвалідності.

Петре Майкан

Петре Майкан отримав ступінь доктора філософії з систематичного богословʼя в Абердинському університеті в Шотландії. Після закінчення навчання працював викладачем в Абердинському університеті та постдокторським дослідником в Лювенському університеті в Бельгії. Його нинішній дослідницький проєкт знаходиться на перетині богословської антропології, інтелектуальної інвалідності та православної духовності. Його остання книга під назвою Обожнення і сучасне православне богослов’я (Brill, 2023).

Галина Теслюк

Галина Теслюк – кандидатка наук з богослов’я, доцентка кафедри біблійних наук філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, докторантка Каліфорнійського університету в Берклі і Консорціуму вищих богословських студій, США. Сфера наукових інтересів – біблеїстика, культурна пам’ять, жіночі студії, історія давніх близькосхідних держав.

Стефана Ракорян

Стефана Ракорян – психологиня і працює психотерапевтом у приватній практиці вже понад 15 років. Вона також отримала ступінь магістра в галузі шлюбно-сімейної терапії у Вітонському коледжі, США. В даний час вона є докторанткою з богослов’я в Бухарестському університеті.

Володимир Моісей

Володимир Моісей – практичний психолог, громадський діяч, журналіст і військовий капелан. Він – рекордсмен України, Європи і світу, і найсильніша людина з однією рукою в становій категорії. Рекордсмен книги рекордів Гіннеса. Наразі Моісей розробляє різні методичні програми для людей з інвалідністю в Українській євангельській теологічній семінарії.

Олександр Гейченко

Олександр Гейченко – ректор Одеської богословської семінарії. Отримав ступінь доктора філософії в університеті Сент-Ендрюс у Великій Британії. З 2015 року працює випусковим редактором Богословських роздумів: Східноєвропейського журналу богословʼя.

Черіт Хант

Черіт Хант – директорка-засновниця новаторської програми з вивчення глухих в Баптистському університеті Центральної Африки – першої такої програми в Замбії. В рамках цієї програми чоловіки та жінки з усієї Африки проходять навчання, а після закінчення повертаються до своїх рідних міст, щоб служити глухим згідно біблійного світогляду. Вона отримала ступінь бакалавра біблійних наук з акцентом на психологічному консультуванні в Нортлендському міжнародному університеті та ступінь магістра за спеціальністю “Навчальні програми та викладання: спеціальна освіта” в Університеті Ліберті (США). Черіт Хант працює з спільнотами глухих у Сполучених Штатах та Африці вже понад 13 років.

Амос Йонг

Школа відбудеться з 29 липня по 3 серпня на платформі Zoom. Усі деталі і реєстрація тут.

Східноєвропейський інститут теології дякує DniproHope Mission, ScholarLeaders, Langham Publishing, Overseas Council та Child Theology Movement за організаційну підтримку.