Тарас Дятлик
Віце-ректор із розвитку та міжнародного співробітництва
Th.M.
Академічні інтереси: новозавітна грецька мова, новозавітна екзегеза, новозавітна текстологія, новозавітна теологія, екзистенціальна теологія, отці ранньої церкви, гомілетика, освітня філософія.
Тарас Дятлик народився у сім’ї євангельських християн з одинадцятьма дітьми у західноукраїнському місті Рівне. У 1997 році закінчив Донецький християнський університет (Донецьк, Україна) зі ступенем бакалавра теології, а в 2005 році здобув ступінь магістра богослов’я Evangelische Theologische Faculteit (Лювен, Бельгія) за напрямом текстологія Нового Завіту. Тема магістерської дисертації: «Феномен конфляції в текстологічних свідках Нового Завіту: пошук конфляцій в листі ап. Павла до галатів». В даний час здобуває ступінь кандидата наук.
З 1998 по 2009 роки обіймав посаду асистента-викладача, бібліотекаря, професора та академічного декана ДХУ, у 2008-2011 роках був координатором Slavic Research and Resource Center, а в 2011-2019 роках – координатором з розвитку освіти Євро-Азійської акредитаційної асоціації. Також має досвід роботи в Комісії МОН з державного визнання документів про вищу духовну освіту, в Науково-методичній підкомісії з богослов’я науково-методичної комісії з гуманітарних наук та богослов’я сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН. На сьогоднішній день є членом Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, International Council for Evangelical Theological Education та Консультативної ради TheologiansWithout Borders.
Основний вид професійної діяльності Тараса Дятлика з 2011 року – розвиток богословсько-освітніх ініціатив та проектів у якості регіонального директора OverseasCouncilInt. у Східній Європі та Центральній Азії. Його пристрасть полягає у розвитку місійної теологічної освіти для здійснення місії Бога у світі. Тарас має понад 20-річний досвід викладання теології та екзегетики Нового Завіту у Східній Європі.
Академічні інтереси: новозавітна грецька мова, новозавітна екзегеза, новозавітна текстологія, новозавітна теологія, екзистенціальна теологія, отці ранньої церкви, гомілетика, освітня філософія.
Навички: управління освітніми проектами, розробка навчальних програм, стандарти теологічної освіти, методики оцінювання, розробка навчальної та організаційної стратегій, розвиток лідерських навичок, виступи, презентації.
“Конфляція в листі до галатів 4:7”. Гілея 134/7 (2018): 216-220.
“Методологія дослідження конфляції у листі до галатів”. Схід 3/155 (2018): 72-75.
“Впевненість у спасінні: текстологічне порівняння концепцій євангельського християнства і православ’я”. Науковий вісник Національного університету біоресурсів і природокористування України 280 (2018): 147-159. http://journals.nubip.edu.ua/index.php/Gumanitarni/issue/view/429
“Цінність біблійної грецької мови в теології та екзегезі Мартина Лютера”. Гілея 133/6 (2018): 174-178.
“Богословсько-екзегетичний аналіз теми суду в Вечері Господній”. Практична філософія 68 (2018): 103-110.
“Той, хто народжений від Бога, τηρει εαυτον чи τηρει αυτον?” Богословські роздуми 11 (2010): 20-29.
“Які очікування мають пастори та помісні церкви в колишньому Радянському Союзі щодо вищої теологічної освіти на початку XXI століття?” Богословські роздуми 10 (2009): 97-119.