Російсько-українська війна: євангельські голоси. 300 днів війни

22 грудня 2022

2014 року Росія розпочала агресію проти України, захопивши частину Донбасу та здійснивши незаконну анексію Криму. Вона розвʼязала жорстоку війну проти невинних людей – дітей, жінок, чоловіків, людей похилого віку. 9 років безперервних бойових дій на тлі тисячолітніх ворожих відносин, які Росія умисно скроплювала кровʼю і які вона так вдало намагалася зітерти з історії і памʼяті українців. Однак 24 лютого 2022 навіки закарбується в серцях українців, оскільки саме в цей день Росія розпочала новий терор проти 45-мільйонної нації, завдавши масованих ракетних ударів по Києву та інших містах України. За 300 днів війни і розправ над мирними жителями на окупованих територіях Росія перетворила багато українських міст на цвинтарі, непридатні для нормального життя, а самих людей позбавила домівок, рідних, впевненості у майбутньому. Упродовж 300 днів Росія створила найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої Світової війни. Однак за 300 днів українці переконалися у єдності своєї нації і непоборності волі до справедливості і свободи, готовності страждати і вмирати заради безпечного життя іншого. Агресивна війна Росії проти України змінила все європейське середовище з безпеки та підштовхнула країни до перегляду політики у сфері безпеки, об’єднавши весь демократичний світ у спільній боротьбі проти авторитарних режимів з відверто терористичною диктатурою, проти імперіалістичних держав, що не визнають незалежність і права на існування сусідніх країн.

Вже 300 днів поспіль Україна платить високу ціну: словом, працею, кровʼю – за свободу вибору і гідність людського існування. Ми запрошуємо доєднатися і почути свідчення тих, хто щодня протистоїть жорстокості війни задля розбудови простору діалогу і поширення досвіду людяності.

22 грудня | 17:00 (Київський час, EET) | онлайн
Мова: англійська

Спікери

Віталій Маряш, помічник капелана військової частини А4049, академічний декан Київської богословської семінарії, пастор церкви “Біблія і Життя” у Києві.

Валерій Федоранич, ректор Закарпатського християнського інституту, пресвітер євангельської церкви, учасник проекту “Діалоги в дії”, організатор волонтерських проектів, співвласник та керівник дистрибюторських компаній, управлінець, викладач, мотиватор.

Марина Ашихміна, проректор з навчально-виховної роботи Таврійського християнського інституту; психолог, дефектолог; психолог, який працює з ПТСР (посттравматичним стресовим розладом).

Микола Романюк, пастор Ірпінської біблійної церкви.

В’ячеслав Халанський, психолог, психотерапевт Української Спілки Психотерапевтів; ліцензований психотерапевт з правом роботи в німецькомовних країнах Європи в методі “Екзистенційний аналіз”; ініціатор проекту психологічної допомоги постраждалим від війни українцям MH-Care. Експерт з питань домашнього насильства, співпраця з судами в Україні, Італії та США.

Евгеній Бондаренко, пастор, капелан, випускник та нині член опікунської ради Таврійського Християнського Інституту.

Реєстрація

Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/AMEdJLASELZS74U88
Якщо Ви маєте запитання до наших спікерів, напишіть їх у формі для реєстрації.