Запрошення до публікації “Гостинність у світі багатоманітності”

Шановні колеги, редколегія Євро-Азіатського журналу богослов’я «Богословські роздуми» приймає статті для публікації у двадцять п’ятому випуску журналу. Тему випуску: «Гостинність у світі багатоманітності».

У випуск увійдуть статті, які розглядатимуть особливості життя церкви у світі глобалізації та багатоманітності. Внаслідок постійного переміщення населення, потоків біженців, трудової еміграції та впливу соціальних мереж чужі культури, малознайомі релігійні традиції та багатоманітні форми соціальних відносин перестають бути далекими і екзотичними. Дистанція з Іншим невпинно скорочується, збільшуючи соціальну напругу. Адже кожен Інший, через свою радикальну відмінність, одночасно притягує і відштовхує, викликає цікавість і страх, змушує обирати між ворожістю і гостинністю. Християнські спільноти також постали перед викликом навчитися практикувати відкритість та гостинність у ставленні до інших, створювати простір для людей з іншими традиціями, культурами та ідентичностями. Особливо гострим це завдання стає у ситуації пандемії, коли кожен інший виступає потенційною загрозою, а практики соціального дистанціювання стають нормою. 

Термін подачі матеріалів – до 15 липня 2020 р. Видання випуску заплановане до 15 листопада 2020 р.

«Богословські роздуми» були засновані у 2003 р. як відкритий дискусійний простір для обговорення актуальних богословських проблем, насамперед, євангельсько-протестантської традиції. Журнал публікує оригінальні богословські дослідження з біблеїстики, догматичного, історичного і практичного богослов’я, а також результати міждисциплінарних досліджень. Цільова аудиторія журналу – дослідники, богослови, релігієзнавці, викладачі та студенти євангельських богословських навчальних закладів, семінарій і теологічних факультетів.

Для забезпечення неупередженості процедури розгляду текстів, що надходять до редколегії, статті проходять обов’язкову процедуру «подвійного сліпого» рецензування провідними фахівцями з тематики публікації. Імена та інституційна належність авторів залишаються невідомими рецензентам, які також залишаються анонімними. Крім цього, статті проходять експертизу на плагіат. Статті отримують індекс DOI – унікальний ідентифікатор цифрового об’єкта, що спрощує доступ до повних текстів статей з будь-якої видавничої платформи. Готується заявка для реєстрації журналу до наукометричних баз даних Scopus і Web of Science.

У журналі діють наступні розділи: Статті (публікуються результати оригінальних богословських досліджень, що містять безперечну наукову новизну та відповідають науковим пріоритетам журналу), Рецензії (публікуються розгорнуті рецензії на нові книги й статті богословської тематики), Нові видання (містить короткі описи змісту нових книг і статей богословської тематики та їх повні бібліографічні дані), Переклади (публікуються переклади класичних богословських текстів) та Події наукового життя (звіти про богословські конференції, семінари). Публікація у журналі безкоштовна. Статті публікуються українською, англійською та російською мовами.

Щоб подати статтю, її необхідно завантажити на сайті http://reflections.e-aaa.info. Автору для цього необхідно зареєструватися на сайті. Зі статтями попередніх випусків, інформацією про вимоги до публікацій та правила подачі статей можна ознайомитися на сайті журналу. З усіма питаннями звертайтеся за ел. поштою reflections@e-aaa.info.

З повагою,
Редколегія журналу «Богословські роздуми»