Вийшла книга Федора Стрижачука “Ренесанс доктрини про Трійцю в богословʼї ХХ століття”

Східноєвропейський інститут теології у партнерстві з Одеською богословською семінарією та видавництвом “Дух і Літера” видали книгу українського протестантського богослова Федора Стрижачука “Ренесанс доктрини про Трійцю в богослов’ї ХХ століття”.

У монографії вперше в Україні здійснено всебічний аналіз феномену “відродження доктрини про Трійцю” у західному богослов’ї. У дослідженні з’ясовано, що доктрина про Трійцю є ключовою для християнської віри. Утвердившись у період патристики, вона пройшла шлях поступового занепаду, який досягнув піку в ХІХ ст. У ХХ ст. відбувся ренесанс доктрини про Трійцю, ініціаторами якого були К. Барт і К. Ранер. Розвиток доктрини про Трійцю у богослов’ї Ю. Мольтманна, В. Панненберга, Р. Дженсона, І. Зізіуласа та ін. у другій пол. ХХ ст. став зенітом її відродження. Ренесанс тринітаризму став не лише надбанням умоглядного вчення про Бога, але і парадигмою для всіх сфер прикладного богослов’я і християнських практик, зокрема еклезіології, політичної теорії, богослужіння та місії. Книга адресована богословам, філософам, релігієзнавцям і духовенству.

Книга “Ренесанс доктрини про Трійцю в богослов’ї ХХ століття” входить до серії “Сучасна протестантська теологія”, яка видається завдяки співпраці видавництва “Дух і Літера” і Східноєвропейського інституту теології. У серії виходять праці світових і вітчизняних теологів, передовсім протестантської традиції.

Ви можете замовити книгу тут.