Відкритий богословський семінар “Різдво серед руїн”

23 грудня 2022

Східноєвропейський інститут теології запрошує на відкритий богословський семінар “Різдво серед руїн”, який відбудеться 23 грудня о 17:00-19:00 (за київським часом). Семінар проводитиметься онлайн (на платформі Zoom). Участь безкоштовна.

Доповідачі

о. Юрій Щурко, доктор біблійного богословʼя. Тема виступу: “Значення євангельських розповідей про Різдво в контексті війни рашистів в Україні”.

Євген Устінович, доктор богословʼя. Тема виступу: “Різдво як апокаліптична трансформація сакрального простору”.

Роман Соловій, доктор філософських наук. Тема виступу: “Останнє Різдво Дітріха Бонгоффера”.

Ідея семінару

Ідея семінару натхненна картиною німецького художника XVI ст. “Народження Христа”, в якій сцена Різдва на противагу традиції зображена у напівзруйнованому занедбаному будинку, можливо, пошкодженому внаслідок військових дій. Ця картина неодноразово привертала до себе увагу німецького лютеранського богослова Дітріха Бонгоффера. Він був переконаний, що війна лише “проявила” наочно і концентровано сутність світу, сповненого страждань, брехні, несправедливості і насильства. Світу, в якому людина відчуває свою безпорадність у вирі історичних катастроф. Однак, як писав Бонгоффер, у листі до батьків із вʼязниці Тегель під час Адвенту 1943 р., картина також нагадувала йому, що й серед таких умов “можна й слід святкувати Різдво”. Зруйнований будинок картини Альтдорфера і камера Бонгоффера нагадують нам, що Бог прийшов у такий світ, яким ми його знаємо, в якому відбуваються злочини проти людства і гинуть діти, руйнуються міста, а оселі занурюються у темряву. Бог прийшов у цей світ, щоб спасти його і дати нам сил, зробити його більш подібним до того світу, яким Він хотів би його бачити. В Ісусі Христі Бог і сьогодні приходить до усіх стражденних, розділяючи їх життя серед руйновищ.

Модеруватимуть семінар наукові співробітники Східноєвропейського інституту теології Ксенія Трофимчук та Анатолій Денисенко.

Реєстрація

Для участі в семінарі необхідно заповнити реєстраційну форму https://forms.gle/zK5RhkzV5hHdeAte9