Літня школа теології обʼєднала видатних філософів і теологів на знак підтримки України

З 18 по 23 липня близько 100 людей взяли участь у Літній школі теології 2022 “Теологія Іншого під тиском імперії”, що була організована Східноєвропейським інститутом теології. Шість днів школи проходили в онлайн форматі на платформі Zoom. Така форма обумовлена війною в Україні, розпочатою Росією.

Школа зібрала навколо себе учасників і спікерів з понад десяти країн світу: України, США, Канади, Німмечини, Польщі, Австрії, Румунії, Бельгії, Нідерландів, Англії, Естонії, Киргизстану, Молдови та ін. Спікерами школи були такі видатні філософи і теологи як Джон Д. Капуто, Кетрін Келлер, Мірослав Вольф. Вони виявили свою солідарність з Україною у її мужності до боротьби за незалежність, а також бажання підтримати Україну і богословську спільноту.

Безумовна надія – це надія, коли реальні умови здаються безнадійними, коли все що нам залишається – це чіплятися за молитву. Тоді єдина надія, надія, що підтримує, – це надія всупереч надії. Це надія, яка повною мірою виявлена усьому світові через непереможний дух українського народу сьогодні, який бореться проти загрози смерті та знищення, що нависла над ним силами темряви, князівствами та владами цього світу. Перед обличчям такого зла, люди доброї волі кличуть “прийди” «viens, oui, oui» до прийдешнього правління Бога, тобто події, яка таїться в імені Бога, з яким все можливо, навіть неможливе.

Джон Д. Капуто

Команда Східноєвропейського інституту теології розуміє, що це складний час для всіх українців, які навчаються і займаються богослов’ям. Але саме за цих обставин цінність мети, яку команда ставила перед собою, стає ще більш зрозумілою: створити платформу для неформальної теологічної освіти, яка б консолідувала академічну спільноту, в надії, що така спільнота буде здатна критично, продуктивно та творчо осмислювати виклики нашого сьогодення та закладати основи для якісного майбутнього як на національному, так і на глобальному рівнях.

За реалізацію цієї Літньої школи теології Інститут дякує спікерам, які проявили неймовірну готовність і турботу під час підготовки лекцій і дискусій, учасникам, які уважно та активно стежили за багатьма лекціями, а також нашим спонсорам, Dnipro Hope Mission і ScholarLeaders International, без підтримки яких ця школа була б неможливою.

Команда Інституту сподівається, що ця школа стане натхненням для майбутніх проектів на розвиток євангельської академічної культури в Україні.

Спікери школи: Дарія Зіборова, Мірослаф Вольф, Джошуа Серль, Марієтта ван дер Тол, Кирило Говорун, Девід Гаші, Джон Френкі, Денис Кондюк, Єллє Кремерс, Майрон Пеннер, Анатолій Денисенко, Андрій Шишков, Кетрін Келлер, Джон Капуто.

Модератори: Роман Соловій, Анатолій Денисенко, Денис Кондюк, Павло Шевчук, Ксенія Трофимчук.

Перекладачі: Світлана Брегман, Марічка Андрощук, Олександр Гейченко, Олександр Лавріненко.

Адміністративна підтримка: Ольга Дятлик.

Дизайнерське оформлення: Ірина Вербіцька.

Фінансове забезпечення: Тарас Дятлик, Катерина Шутько.

Координатор проекту: Ксенія Трофимчук.